PISZĘ DO GARNKA...

PISZĘ DO GARNKA...

W związku z tym co się ostatnio tutaj działo i dzieje, wiele zastanawiałam się nad naszym gankowym życiem, Z tego wszystkiego zdecydowałam się napisać do Garnka z prośbą o… parę korekt, czy inaczej mówiąc, poluzowanie regulaminu.

Postulowałabym, żeby ... dopuścić zdjęcia -kolaże z dodatkiem grafiki. Zakaz ten jest i tak od dawna wielokrotnie łamany, nie trzeba długo szukać, by znaleźć zdjęcia „przeraBiane” i ozdabiane ramkami etc. Garnek powstał ponad dziesięć lat temu, może wtedy bawienie się programami nie było tak powszechne, ale obecnie niemal wszyscy coś tam „przerabiają”. Wiele osób ma ciekawe pomysły i nieraz wychodzi coś fajnego, więc po co tę inwencję krępować? Jeżeli akceptujemy kolaże Picassa, czy Szymborskiej, musimy akceptować także dzisiejsze kolaże koleżanki X czy Y.

- dopuścić łagodny akt, oczywiście z zaznaczeniem, że bez odkrytych genitaliów. Obecny zakaz „nagości” delikatnie mówiąc bez sensu, zakazaną „nagością” okazują się gołe plecy, ale pośladki wystające ze stringów już nie. Chodzi mi o to, że zakaz „nagości” zraża osoby z artystycznym zacięciem, bo właśnie artyści często próbują sił w akcie. Były dawniej na Garnku ładne, subtelne akty dawane przez rewers, bonitkę, sarnę1, niestety, te osoby, prezentujące bardzo wysoki poziom , opuściły Garnek m.in. z powodu zbyt krępujących rygorów. A przecież Garnek jest od 16, dla kogo więc te zakazy, dla dorosłych?

I kolejny wieczny problem -zdjęcia z netu . Wiele osób skrycie ozdabia sobie nimi galerie cudzymi fotkami ściąganymi z innych portali. Te zdjęcia i konta bywają usuwane, i słusznie, ale niewiele to pomaga, bo wracają ponownie. Sytuacja taka jak obecnie, że uczestnicy sami między sobą mają zgłaszać kopiowane zdjęcia, tworzy bardzo niezdrową atmosferę wiecznych śledztw, donosów, piętnowania i awantur, a efekt jest praktycznie mizerny. Apeluję, żeby Administracja jakoŚ inaczej rozwiązała ten problem. Może potrzebny jest wymóg, żeby pod każdym zdjęciem podac informację, jakim aparatem jest zrobione, może dopuścić zdjęcia z netu, ale z wyraźnym zaznaczeniem, z jakiego pochodzi portalu, lub jeśli własne, napisać, że własne? Tak jest na jednej z grup fotograficznych na facebooku. Jeżeli zdjęcie nie ma żadnej informacji, zjawia się admin i upomina, kiedy to nie pomaga, usuwa. A może macie jakieś inne pomysły?
Prosiłabym też o to, by reklamy ukazywały się tylko z jednej strony , kiedy otaczają zdjęcie dookoła i wjeżdżają miedzy komentarze… trudno się skupić na fotografii.

Jeżeli zgadzacie się ze mną w którymś z tych punktów, piszcie do Garnka, na garnek.pl@gmail.com
Może jeszcze zdążymy przed zmianą regulaminu, która ma obowiązywać podobno od maja.

onmyown

onmyown 2019-03-04

..Ty na poważnie to.. czy się wygłupiasz..??! :))

eleonor

eleonor 2019-03-04

http://www.garnek.pl/0/regulamin/
Z tego co widzę, to Regulamin obowiązuje od 21 maja 2018

eltad0r

eltad0r 2019-03-04

"Jużli zdjęcie nie ma żadnej informacji, zjawia się admin i upomina, kiedy to nie pomaga, usuwa."

*to-to jest DOBRE:) *Jestem ZA! -żeby admin.się zjawiał*
****Proponuję "zrzutkę" po 4-grosiki na wakat admina****

* jeszcze anex > za notoryczne wklejanie *pozdro-klepek*
po portalu foto -zeby system automatycznie wypierniczał
całe galerie tych wklejaczy; np.ze znaną znajomą czrnulą
na czele -dla przykładu!*

senny

senny 2019-03-04

Popieram i napiszę jeszcze dziś lub jutro e-mail, może coś zmienimy w tym foto garnku na lepsze. Z jednym jednak trudno jest mi się zgodzić - z aktami. 16 lat, to jednak za mało, gdyby podnieś wymogi wieku do 18 lub aktualizować portal, ze gdy umieści się ptaszka w odpowiednim zaznaczeniu, ze zdjęcie jest aktem, to wyświetli się tylko przy potwierdzeniu gotowości na oglądanie owego aktu i potwierdzenie pełnoletności?

zby60

zby60 2019-03-04

lepsze jest największym wrogiem dobrego a regulaminy i tak nie działają to po co je zmieniać,
rzeźba Michała Anioła - Dawid, stoi we Florencji i ciekawe, czy do tego miasta mają wstęp tylko osoby 18+?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dawid_(rzeźba)

zby60

zby60 2019-03-04

asiao jestem tak jak ty za dopuszczeniem "łagodnego aktu" - jak to nazwałaś ale zaskoczyło mnie to, że aktualnie mogąc zamieszczać swój portret nie wykorzystałaś tej możliwości,
w tej sytuacji proponuję, żeby obowiązkowo wprowadzić do regulaminu konieczność zamieszczenia swojego zdjęcia :))))))))

zby60

zby60 2019-03-04

jak ktoś ma jeszcze jakieś absurdalne pomysły odnośnie regulaminu to niech pisze, przynajmniej się pośmiejemy, przecież chyba o rozrywkę na garnku chodzi :)))))

vezel

vezel 2019-03-04

Spokojnej nocy,pozdrawiam...nie wierzę,że to coś zmieni :)

tebojan

tebojan 2019-03-05

Proponuję zaświadczenie od proboszcza...

asiao

asiao 2019-03-05

eleonor - szkoda ze nie spytali nas o zdanie...

etador - tak, a na innej grupie każda fotografia czeka, czy moderator ją zaakceptuje. Ale na garnku jest chyba za dużo zdjęć na takie rozwiązanie.

senny - jak uważasz, mnie się wydaje, że dzisiejsi 16- latkowie widzieli już więcej niż my po 30 , ale może być i takie rozwiązanie.

zby - Dawid, taki nieduży stoi także u mnie na półce. stoi, se stoi, i nic, jakoś nikt nie zwraca na niego uwagi, a dzieci to już kompletnie :)

vezel - jeżeli każdy tak powie ... Ale gdyby więcej osób się domagało, to byłby jakiś skutek, były już takie przypadki w historii Garnka. Uważam, że naprawdę powinniśmy się domagać innego kontrolowania "zdjęć z netu", bo wzajemne śledzenie się i "zgłaszanie" skutkuje jedynie awanturami i złą atmosferą, niczym więcej.

daro44

daro44 2019-03-05

Wiele trzeba by było zmienić w garnku, ale na początek zgadzam się z -asiao- od czegoś trzeba zacząć.
Co do komentarza -eltad0r- nie trzeba pisać w takich sprawach o pozdro-klepkach, wystarczy im nie odpowiadać i już :)

Tebojan , oprócz zaświadczenia od proboszcza , trzeba jeszcze mieć od prezesa :)))))

asia11

asia11 2019-03-05

nie wiem co o tym myśleć i co powiedzieć. Każda galeria jest inna, każdy w swojej galerii zamieszcza zdjęcia bo......... chce zatrzymać wspomnienia........ bo chce coś pokazać ze swojej okolicy......... bo dzieli się tym co widział, ..... bo chce zabić nudę wokół siebie........ bo chce rozmawiać z innymi........ bo chce wiedzieć co inni myślą o tym czy innym zdjęciu...... można wymieniać i wymieniać . Kolaże fajna sprawa zwłaszcza dla ludzi z duszą artysty powinny być dopuszczane , a jak komuś przeszkadzają to przecież nie muszą do takiej galerii wchodzić . Akty ? tu bym zastanowiła się co do interpretacji ile można, znając życie wiem że dając palec często złapana zostajesz za rękę .
Admin? .............. i tu jest problem największy, bo nie wiem czy jest to człowiek w pełni obiektywny .

wolke1

wolke1 2019-03-05

....ja bym poprosiła aby jakość wklejanych zdjęć była lepiej wyświetlana...inaczej wygląda fotka u mnie w lapku a inaczej w garnku...dużo traci

satsuma

satsuma 2019-03-05

Ja wiem że regulamin swoje a ludzie swoje.
Aktów nie mam komu robić to się nie upieram.
Fajnie by było żeby ludzie pamiętali że to portal fotograficzny i nie bawili się tu w ubliżanie, w złośliwości i politykę, bo chyba nie o to chodzi.

asiao

asiao 2019-03-06

Satsumo - właśnie jedną z przyczyn garnkowych kłótni są "zdjęcia z netu", bo jedni śledzą i demaskują, drudzy się bronią lub bronią znajomych, i tak w kółko. Trzeba apelować, żeby administracja sama to kontrolowała.

jerzydr

jerzydr 2019-03-06

Ciekawy opis i tyle....

satsuma

satsuma 2019-03-06

re....masz rację, moje zdjęcie jest trochę przechylone, miałam wyprostować ale jestem w pracy i dorywczo siadam do komputera no i ….zapomniałam. Jak zajrzałam ponownie to już były wpisy i nie mogę usunąć.

hanadam

hanadam 2019-03-06

Pytanie tylko ile zdjęć na dobę jest wrzucane i czy jest jakaś ekipa moderująca, która je wszystkie ogarnie... czy po prostu jest to jedna, dwie osoby, które reagują tylko na nasze zgłoszenia (lub nie.... )
Poza tym myślę, ze Garnek się kończy... FB czy Instagram mają to wszystko sensowniej poukładane i lepszą jakość zdjęć (tutaj przyzwoita fotka zaraz po wgraniu nadaje się do usunięcia bo jakaś straszna kompresja jest ;-( )

asiao

asiao 2019-03-06

Myślę, że skoro można na fb, to tu też można... Inaczej poukładać i poprawić jakość.

henry

henry 2019-03-06

po tylu latach 11 z dużym hakiem wiem jedno....
nasze propozycje pisane do admina odbiją się o ściane...
mnie najbardziej bulwersuje kopiowanie fotek z netu bez określenia pochodzenia tych fotek... Udostępniasz czyjąś fotkę.. podaj jej żródło.
Czasami warto coś udostępnić... zależnie od sytuacji. Nie wolno się jednak podpisywać pod taką fotką jako jej autor.
No i koniecznie poprawa jakości zdjęć nie dość, że reklamy psują efekt.. to i foto traci na wartości...

asiao

asiao 2019-03-06

Iza, dokładnie. A co do naszych próśb, to pamiętam że już raz garnkowicze buntowali się z powodu reklam, i reklamy znalazły się z boku, i raz zmieniono układ strony tak że nie było widać awataru. Tak się to nie podobało, że pisaliśmy wszyscy, i przywrócono poprzedni układ strony. Ale to daaaawno było :)

oliwkaa

oliwkaa 2019-03-07

pomysły masz dobre ,jestem za a co do reklam .... ja ich nie mam w ogole bo mam w kompie blokera :)

ewik57

ewik57 2019-04-03

Umknęła mi dyskusja, ale do garnka napisałam.

dodaj komentarz

kolejne >