DWA KOLORY...

DWA KOLORY...

Mamy na naszej fladze dwa kolory… I jakby tym zaczarowani, nomen omen, znakomita większość Polaków skłania się ku dwom różnym opcjom politycznym… Tak było w Polsce szlacheckiej, „jedni do Sasa, drudzy do Lasa”, tak było w czasach Powstań, gdy ścierały się frakcje Białych i Czerwonych, jeszcze gorzej było w II RP, w „polskim piekiełku” na emigracji w czas II wojny światowej… tak jest dziś.
I nie to jest największą tragedią, że się różnimy, bo tak jest i w innych krajach, gdzie społeczność skłania się ku głównym dużym partiom, np. w USA, czy w Wlk. Brytanii. Tragiczne jest , że się różnimy z taką zajadłością, że nie mamy do tego żadnego dystansu, nie szanujemy prawa do innego poglądu – Polak który chce inaczej, to zaraz jest zdrajca, Targowica, to w ogóle nie Polak… Tragiczne jest, że nie skupiamy się na tym, co dotyczy każdego, i w czym można by się dogadać, np. w kwestii gospodarki czy lecznictwa, a skupiamy się na jakimś zagadnieniu typu śluby LGBT, jakby to było najważniejsze, i z zapałem topimy „przeciwników” w przysłowiowej łyżce wody.. Czy rzeczywiście tak zaciekle musimy się zwalczać, i podsycać każdą iskierkę sporu?

dodane na fotoforum:

abamm

abamm 2020-07-10

WyTrzaśnięty z kapelusza
Dziś na podboj Polski rusza.
My, co mu w tym pomozemy
Gold i amber dostaniemy.

Puszcza oko Merkiel 
Do rudego psa.
Folksdojcza co rżnie kaszuba.
Będzie Polska w Rzeszy
Jeśli im sie uda.

keisidz

keisidz 2020-07-10

Przykład idzie z góry...

jokam

jokam 2020-07-10

Święte słowa... święte...

asiao

asiao 2020-07-10

abamm - o, to, to! O tym właśnie mówię! Podrzuciłeś mi tu klasyczny przykład szczucia i nienawiści.,bez pokrycia, tak sztuka dla sztuki... A może tak dowalajac tak czujemy się lepiej? Wydaje się, że to jest dobre dla Polski?

adam24l

adam24l 2020-07-10

Ładne zdjęcie.
Ja do polityki się nie mieszam.
Miłego weekendu. Zapraszam do głosowania na top10 i Propozycje oraz do komentowania moich zdjęć z całego tygodnia.

asiao

asiao 2020-07-10

Adam - nie mówię o polityce, tylko o zjawisku w naszym społeczeństwie.. Czemu tak się lubimy kłócić...

adam24l

adam24l 2020-07-10

Ja tam nie lubię się kłócić.

skama07

skama07 2020-07-10

Olu przykre to ,ale widać ma taką potrzebę nienawiści ,może przez to czuje się lepiej:(

eljot60

eljot60 2020-07-10

Zagłosuję na Andrzeja Dudę, bo nie chcę aby Polska była czyjaś (obcych), pragnę aby coraz bardziej była nasza, polska. Zagłosuję na Andrzeja Dudę, bo jest gwarantem dobrej współpracy z rządem Premiera Morawieckiego. Zagłosuję na Andrzeja Dudę, bo moją Polską marzeń jest Ojczyzna, w której broni się tradycyjnych, sprawdzonych wartości.

nemo60

nemo60 2020-07-10

I nic się nie zmieniło .

asiao

asiao 2020-07-10

eljot - przede wszystkim doceniam że mówisz to w taki sposób, bez napastliwosci i złośliwości.
Co do tej współpracy - to wszystko zależy, jaki jest cel, czy to czego chce rząd jest rzeczywiście dobre. Myślę, nie tylko ja, że dobrze jest, jeśli prezydent to kontroluje, i czasem wyśle jakiś zły pomysł do poprawki.
Jeżeli chodzi o wartości, to dla mnie bardzo ważną wartością jest także niezależność sądów i mediów od władzy, ważna jest konstruktywna polityka zagraniczna, żebyśmy nie byli pośmiewiskiem świata. Ważną wartością jest dla mnie ochrona przyrody, nie wycinanie drzew, godne traktowanie zwierząt - bardzo ciekawa jestem czy nasi kandydaci popierają łowiectwo i dzieci na polowaniach? Ważną wartością jest dla mnie kultura, żeby największą gwiazdą nie był tylko Sławomir, a filmy nie ograniczały się tylko do demaskatorskich dokumentów... Nikt nie wspomniał. A na już najważniejsze jest zdrowie, jakiś plan wyjścia z zarazy bym prosiła, żeby człowiek nie musiał bać się wyjść z domu...

kometa1

kometa1 2020-07-10

eljot60W naszym kraju od lat wielu, rządzi trójka muszkieterów
I jak tamci od Dumasa, chcą coś znaczyć w naszych czasach
W tej chwili wszystkie władze państwa są w rękach jednej partii, a tak naprawdę jednego człowieka. To jest chory system.

basiah

basiah 2020-07-10

Oj! niedobrze... szanujmy sie nawzajem i szanujmy swoje poglady...
Mamy do tego prawo, zyjemy w wolnym kraju.. nie narzucajmy swojej woli innym ... Mnie nie interesuje kto na kogo glosuje..
Ale chce zyc w normalnym kraju, takim, ktorego nie bede musiala sie wstydzic.. bo kocham swoj kraj, i chce,zeby wszyscy Polacy zyli godnie i szczęsliwie :)

asiao

asiao 2020-07-10

Słówko jeszcze przed ciszą wyborczą...
Jak zauważyłam, niektórzy tu na Garnku piszą już tak, jakby w razie przegranej ich kandydata miał nastąpić koniec świata, albo co najmniej koniec Polski. Kochani, czy wygra ten czy ten kandydat, następnego dnia końca świata nie będzie. Będzie weselej lub smutniej, łatwiej albo trudniej, ale życie potoczy się dalej, a my dalej będziemy robić swoje. No to pyrsk, ludkowie, i niech wygra...Polska!

vezel

vezel 2020-07-10

Miłego weekendu,pozdrawiam Asiu :)...no właśnie,ja w przededniu wyborów,zostałem wykluczony z rodziny,bo miałem odwagę mieć inne zdanie,to jest chore :(

tebojan

tebojan 2020-07-11

Nacja "zagryziaków".

tebojan

tebojan 2020-07-11

Niejaki abamm, mieszkający za oceanem (chyba), chrzani jak potłuczony kapeluszem.
Ja zagłosuję na Trzaskowskiego, bo najwyższy czas na normalność.

patimat

patimat 2020-07-11

Dzień dobry Pani.
Somsiedzi nie zajmujom sie wyborami,
tylko se majsterkujom..
Jutro odpoczywajom i obserwujom efekty swoich doświadczeń..

iwatoja

iwatoja 2020-07-12

Tragiczne jest to co piszesz a smutne bo prawdziwe:(((

dodaj komentarz

kolejne >