Chorwacja - Dyskusje

« Dyskusje

Porady przed podrużą

piofoto Porady przed podrużą

Witajcie
Te osoby które juz byłe w Chorwacjito dobrze wiedzą co trzeba tam zabrać z soba. Myśle , że sa jednac tacy z nas którzy wyruszaja pierwszy raz.

1. nalezy zabrać z sobą dobre buty na dośc grubej podeszfie gumowej do pływania i chodzenia po skałach. Nalezy uważac na jezowce. Na plażach specjalnie przygotowanych jezowiec to rzadkość,ale na dzikich pelnych uroku miejscach do pływania i nurkowania powierzchniowego to częsty gość.
2.Dla lubiących pływać koniecznie okularki do pływania i maska z rurką.
3. krople do oczu do przemywania. Kiedys podrazniłem sobie oczy słona wodą piekło jak cholerka.
4. Jeśli planujemy spać pod namiotami to konieczna będzie lodówka turystyczna.
5 Jedzenie w słoikach napewno przetrwa upały.
6. warto zaopatrzyc się chociaz w mały pontonik do pływania. Ja osobiście zabieram zawsze ponton z silnikiem elektrycznym.
7. na droge duzo wody do picia. Ja osobiście preferuje wode nie gazowana.
8. Oprócz waluty Euro warto na granicy zakupić sobie troche waluty chorwackiej na pierwsze wydatki w malych sklepikach lub na jakis straganach.
9. Kiedys rodzinka na polu namiotowym najadla sie regjonalnych dań i stalo sie mala rewolucja zolądkowa. Nie dlatego ze bylo cos zepsute ale od zmiany jedzenia. Warto wiec cos wziąśc tak na wszelki wypadek od brzuszka.
10. Niby sprawa oczywista ale jednak nalezy pamietac o zabraniu duzej ilosci srodkow do opalania, po opalaniu itp. słońce niema tam litości. :)
11. warto mieć przy sobie wapno do rozpuszczenia w wodzie na wypadek jakiegos uczulenia przy zmianie klimatu i srodowiska.

na poczatek tyle - bede uzupelnial pozdrawiam Piotrek

piofoto edytował/a ten post dnia 07.08.11 o godzinie 19:12
7 sierpnia 2011, 06:00

Podobne dyskusje

  • CHORWACJA 1 wypowiedz, 4 sierpnia 2011, 12:55