w kadzidłowie - japońskie jelenie milu

w kadzidłowie - japońskie jelenie milu

Już nie występują na wolności.

A oto co piszą na ten temat w onet.pl.wiem:

Milu (Elaphurus davidianus), ssak zaliczany do rodziny jeleniowatych (Cervidae), zamieszkujący niegdyś podmokłe rejony Chin Środkowych i Północnych, obecnie na wolności całkowicie wytępiony, hodowany wyłącznie w ogrodach zoologicznych, parkach i stacjach doświadczalnych.

Długość ciała ok. 1,5 m, wysokość w kłębie do 120 cm, ciężar ciała przekracza u największych osobników 200 kg. Odznacza się charakterystyczną budową ciała i niezgrabną postawą. Wydłużona głowa, długi ogon, masywny tułów, szerokie kopyta przystosowane do poruszania się po bagnach. Poroże milu ma nietypowe rozgałęzienia. Oczy duże, sierść miękka, krótka, brązowoszara.

Ciąża trwa ok. 260 dni, samica rodzi 1, rzadko 2 młode, które w wieku ok. 1,5 roku osiągają dojrzałość płciową. Pożywienie stanowią trawy, zioła, kora, liście i gałęzie drzew i krzewów, owoce. Opisany po raz pierwszy w XIX w. przez francuskiego misjonarza ojca Dawida, który zaobserwował milu w ogrodzie cesarza chińskiego.

Wszystkie żyjące dziś okazy pochodzą prawdopodobnie od dwóch samic i jednego samca, przekazanych w darze przez cesarza Chin dla ogrodu zoologicznego w Berlinie w 1876. Liczba żyjących okazów milu szacowana jest na ok. 600 sztuk.

sejenia

sejenia 2009-04-22

A szkoda. Coraz więcej zwierząt znika za naturalnego środowiska.

dodaj komentarz

kolejne >