Śmietanowiec z galaretkami :)))

Śmietanowiec z galaretkami :)))

Pierwsze na co mężczyźni patrzą u kobiety, to jej serce...nie ich wina,że serce ma zasłonięte cyckami :)))

Dzisiaj poleca się prosty śmietanowiec z galaretkami.
Składniki na blaszkę 25x36 cm:
3 galaretki o różnym smaku i kolorze (np.pomarańczowa, wiśniowa, agrestowa), 660 ml śmietany 30% lub 36% (ma być dobrze schłodzona), 660 g śmietany 18% lub jogurtu,
6 łyżeczek żelatyny w proszku + 1/3 szklanki wrzątku, 6 łyżek cukru pudru.

Każdą galaretkę oddzielnie rozpuścić w 250 ml gorącej wody i wylać do oddzielnych płaskich naczyń. Pozostawić do całkowitego ostygnięcia, a następnie wstawić do lodówki. Po stężeniu każdą z galaretek pokroić w kostkę.
Śmietanę 18% wymieszać z cukrem pudrem. Żelatynę rozpuścić we wrzątku, trochę ostudzić. Ciepłą, ale nie gorącą żelatynę zmiksować ze śmietaną 18%. Osobno ubić śmietanę 30%, dodać do masy i wszystko razem wymieszać. Następnie do masy śmietanowej dodać pokrojone galaretki i ponownie wszystko wymieszać. Tak przygotowaną masę wlać do formy wyłożonej papierem do pieczenia, wstawić do lodówki.

Dodatkowo: 3 galaretki agrestowe, 700 ml wrzątku.
Galaretki rozpuścić we wrzątku i odstawić do wystygnięcia. Tężejącą galaretkę wylać na śmietanowca i wstawić do lodówki, aby zgęstniała.

helios7

helios7 2 dni temu

Kasiu, wręcz nie mogą oderwać oczu od tego serca, tacy są romantyczni. Przepis fajny, świetny deser na gorące dni. Miłej niedzieli.

marty

marty wczoraj

mniam ... jak ja dawno nie robiłam tego ciacha ... pozdrawiam !

astra40

astra40 wczoraj

Pyszny. Tez go czasami robię;)

dodaj komentarz

kolejne >