Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

http://www.uzdrowisko-kamienpomorski.pl/
Budowa uzdrowiska Mieszko 2
W tym roku będzie nowy basen i dwa piętra nad nim.

Specjalistyczna rehabilitacja w kamieńskim uzdrowisku

W celu podniesienia jakości oferowanych usług oraz poszerzenia ich wachlarza, Uzdrowisko zakupiło urządzenia do reedukacji chodu. Należą do nich Ekso GT - przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do rehabilitacji pacjentów z niedowładem kończyn dolnych oraz system Lokomat Pro v.6 do terapii chodu i reedukacji motorycznej.
EKSO GT™ amerykańskiej firmy EKSO BIONICS to przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do użytku w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z niedowładem kończyn dolnych. Pozwala na wykonywanie ruchów wstawania z/siadania na krześle oraz na wykonywanie chodu w sposób naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami.
Urządzenie jest zasilane bateryjnie, ruchy są wykonywane za pomocą silników, co wspomaga utracone funkcje nerwowo-mięśniowe, dzięki czemu można np.:
umożliwić ludziom po porażeniu całkowitym, z minimalną sprawnością przedramion, wykonywanie ruchów wstawania i chodzenia;
ponownie nauczyć pacjenta prawidłowych wzorców chodu;
wspomagać odpowiednie stawianie stóp na ziemi.
Lokomat Pro 6 jest w pełni automatyczną ortezą dolnych kończyn. Trening z wykorzystaniem Lokomatu pozwala na rehabilitację na bieżni z jednoczesnym zachowaniem prawidłowego wzorca chodu - w warunkach dynamicznego odciążenia. Wspomaga naukę i reedukację chodu i rehabilitację.
Regularne treningi lokomotoryczne z wykorzystaniem ortezy Lokomat umożliwiają zapobieganie utrwalaniu patologicznych wzorców w przypadku terapii schorzeń we wczesnym etapie rehabilitacji neurologicznej, umożliwiając jednocześnie natychmiastowe rozpoczęcie nauki chodu lub reedukacji chodu.
Dynamiczne odciążenie jakie zapewnia Lokomat umożliwia wczesną naukę chodu u pacjentów bez dostatecznej siły mięśniowej. Wartość odciążenia sterowana jest elektronicznie i dopasowywana do potrzeb pacjenta. Pacjent otrzymuje informacje o prawidłowym przebiegu cyklu chodu, co jest przydatne w reedukacji chodu. Przez tego typu biofeedback pacjent świadomie modyfikuje funkcje chodu korygując leczone Lokomatem zaburzenia.
Zastosowanie terapeutyczne Lokomat Pro 6:
paraplegia (wynikła z urazu rdzenia kręgowego),
urazy mózgu,
endoprotezy,
rdzeniowy zanik mięśni
osłabienie mięśni wynikające z braku ruchu,
pacjenci z hemiplegią,
udary,
stwardnienie rozsiane,
porażenie mózgowe,
choroby Parkinsona

dodane na fotoforum:

solo11

solo11 2015-02-22

Pozdrawiam serdecznie!

dodaj komentarz

kolejne >