WITAM W UPALNY CZWARTEK:))))

WITAM W UPALNY CZWARTEK:))))

SZCZAWIK CHILIJSKI /OXALIS ADENOPHYLLA / - osiąga 10 cm wysokości, kwitnie VI - VII, kwiaty karminowo białe z żyłkowaniem.
Stanowisko: pełne słońce - w półcieniu słabiej kwitnie. Po kwitnieniu mozna przenieść ze słońca by dłużej utrzymać zdrowe liście.
Wymagania - gleby żwirowate z niewielką ilością próchnicy. Roślina akceptuje gleby o odczynie lekko kwaśne do zasadowego. W czasie wzrostu gleba powinna być lekko wilgotna. PO ZASCHNIĘCIU LIŚCI BULWY TRZEBA UTRZYMAĆ W STANIE SUCHYM. Ja posadziłam go w dużej donicy. Kiedy listki zasychają nakrywam go szybą i nie podlewam. I w takim stanie przechowuję szczawik do momentu aż wiosną zaczyna wypuszczać nowe listki. Na zimę szybę nakrywam gałązkami tui albo innymi zielonymi gałązkami.... info z netu.

Kupiłam go 2 lata temu - w ubiegłym roku mi nie zakwitł /mój błąd uprawowy/ ale w tym roku tak wcześnie mi zakwitł na razie 1 kwiatuszkiem ... kwiaty jak na tak mała roślinkę są bardzo duże....

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/106241,prognoza-sezonowa

http://www.facebook.com/ewabednarczykwitoszek/

Gdy boćki wyprowadzą trzy bocięta, będzie rok szczęśliwy, gospodarzom życzliwy.

Pierwszy śnieżek kwietniowy - trawie i konikowi zdrowy.

Kalendarz Ogrodniczy 2019
Mój piękny Ogród

25.04.2019
Przeglądamy zagony, okopujemy, odchwaszczamy, podlewamy i spulchniamy glebę wokół rozsad. Usuwamy uszkodzone egzemplarze. Kontrolujemy rozsady w szklarniach i tunelach.

26.04.2019
Przycinamy żywopłoty, nadając im najkorzystniejszy kształt trapezu z krótszym bokiem na górze. Po cięciu krzewy nawozimy, podlewamy i uzupełniamy ściółkę z kory ogrodniczej.

27.04.2019
Sadzimy piwonię krzewiastą, pamiętając, że miejsce szczepienia powinno znajdować się na głębokości 10 - 15 cm. pod ziemią. Wybieramy dla niej miejsce półcieniste i osłonięte.

28.04.2019
Jeśli jest ciepło, słonecznie i sucho, przeprowadzamy cięcia drzew i krzewów wrażliwych na chłody, jak śliwy, morele, brzoskwinie i nektaryny oraz krzewy winorośli i jeżyn.

29.04.2019
Nagromadzone podczas cięć zdrowe gałęzie rozdrabniamy na bieżąco, dopóki zachowują świeżość - wyschnięte znacznie obniżą wydajność rozdrabniacza. Wióry kompostujemy.

30.04.2019
Gdy zaschną liście śnieżyczki, cebulicy czy szafirka, można wykopać gniazda cebul.Dzielimy je na kilka części lub oddzielamy pojedyncze cebulki i sadzimy w nowych miejscach.

kolejne >

maria10

maria10

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

halinag

halinag wczoraj

Piękny ma ciekawe listeczki:))

halka

halka 7 godz. temu

Kwiatuszek jest śliczny ale nie zachwycają listki ....piękne są!

dodaj komentarz

kolejne >