Coś z mojej teczki, okiem Andrzeja Mleczki.

Coś z mojej teczki, okiem Andrzeja Mleczki.

Dziś krótki wykład dla profesora i ministra w jednej osobie-Przemysława Czarnka.

W czasie zajęć nauce o człowieku zapewne nie tylko ten pan chadzał na wagary, więc daję jemu i innym, w tym niektórym to teraz czytającym szanse na naukowe, poparte dziesiątkami lat badań zapoznanie się z definicjami sposobów wyróżnianie płci:

W naukach medycznych wyróżniono płeć:

- chromosomową (genotypową), wyznaczona jest ona w chwili zapłodnienia, określają ją chromosomy XX lub XY;

- gonadalną, która określana jest przez wstępowanie gruczołów płciowych;

- hormonalną, która wyznaczana jest przez czynność wewnątrzwydzielniczą jajników lub jąder;

- gonadoforyczną, czyli taką, która określona została przez drogi rozrodcze rozwijające się z przewodów gonad (przewody Müllera u kobiet oraz przewody Wolffa u mężczyzn);

- narządów płciowych zewnętrznych, która określona jest przez obecność sromu lub prącia i moszny;

- socjalną zwaną inaczej metrykalną, która ustalana jest tuż po urodzeniu, na podstawie budowy narządów płciowych zewnętrznych u noworodka;

- psychiczną, czyli taką z którą identyfikuje się człowiek, jako poczucie przynależności do danej płci, kształtuje się ona w kilku pierwszych latach życia pod wpływem kompleksowego oddziaływania czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Istotne jest to, iż płeć w znaczeniu prawnym określana jest na podstawie aktu urodzenia dziecka.

Płeć w tym znaczeniu ustala się na podstawie karty urodzenia dziecka przekazanej przez podmiot wykonujący działalność
leczniczą.

Ustalenie płci dziecka polega na określeniu drugorzędnych oraz trzeciorzędnych cech płciowych, z natury rzeczy jest więc niedoskonałe i zakłada istnienie ryzyka popełnienia błędu.

Polskie prawo, zna tylko dwa rodzaje płci:
żeńską i męską w przypadku istnienia u określonej osoby cech płci zarówno żeńskiej jak i męskiej powstaje konieczność ustalenia cech płci przeważającej.

Równie istotne zagadnienie dotyczy osób, u których występuje rozbieżność pomiędzy poczuciem psychicznej przynależności do określonej płci a budową ciała morfologiczno-biologiczną, która adekwatnie jest tzw. płcią metrykalną, wynikającą z aktu urodzenia.

Zjawisko to należy odróżnić od homoseksualizmu, biseksualizmu oraz transwestytyzmu, który polega zwykle na tym, że mężczyzna mający psychiczne poczucie przynależności do swojej płci, zewnętrznie upodabnia się do kobiety, często w celach homoseksualnych.

Nie musimy wszystkich kochać , ale akceptować już tak.

Bo oni też są obywatelami, synami, córkami, kapłanami, ministrami, premierami i prezesami partii.

Nie doszukujecie się w moim tekście zarodników ukrytej indoktrynacji na rzecz trwającej na poziomie rządu i sejmu akcji anty-LGBT.

To jedynie moje skromne przypomnienie stanu nauki na wypadek, gdyby dziecko , lub wnuczek(wnuczka) okazywała Wam kiedyś inne zachowania lub z dorastaniem oświadczył (oświadczyła) że ma problem z swoją płciowością.

Patrząc na relacje pokazywanych w mediach tłumów młodych ludzi, jest to ogromny, narastający problem społeczny.

Nie da się go rozwiązać jedynie zakazami i karami.

Zakazy i kary, a nie objęcie rozumem problemu i edukacja społeczeństwa są okazaniem słabości obowiązującego systemu nauki i oświaty.

Czyżby dziś , jak to w średniowieczu- głowy z mózgami decydentów znów zakute są w stalowych hełmach?

Przypominam,że w swoich felietooonach poruszam także trudne tematy, ale opisuję za to tylko te zdarzenia i fakty, które można znaleźć w oficjalnej przestrzeni medialnej, te-które układają mi się w pewien trend, który nazywam po swojemu i dlatego w takiej formie dzielę się jego opisem z Wami.

Czytajcie,czytajcie!

Ale czytajcie z wielu źródeł,by samemu powziąć wiedzę lub stosowne wnioski.

Nie sugerując się komentarzami najętych dyżurnych,ciągle tych samych komentatorów, żadnej ze stron politycznej barykady.,

To wcale nie przeszkadza w wierze.
Potwierdzam to swoim przykładem.

Copyright 2081 @ maska33

kedil

kedil 2021-07-23

Warto wiedzieć ,

aam57

aam57 2021-07-23

Dla mnie to jest jasne.

dodaj komentarz

kolejne >