Coś z mojej teczki, okiem Andrzeja Mleczki.

Coś z mojej teczki, okiem Andrzeja Mleczki.

Czyli rzecz o rodzimym "Kabarecie".

1) Dziś jako domorosłemu historykowi ponownie do głowy przyszła refleksja związana z postępowaniem niektórych "koleżanek i kolegów" z garnka. Otóż unikając innej interpretacji otaczającego Ich świata uważają, że najlepszym sposobem utrzymania się w swojej propagandowej bańce, nie mając argumentów przeciwnych do prezentowanych także przeze mnie tu, tych o przywoływanych przykładach hipokryzji, usiłowali tak mnie, ale też jak to miało miejsce w niedzielę- tak samo jak manifestantom z Placu Zamkowego zamknąć usta, lub zagłuszyć słowa, które mogłyby paść jak z ust Tych Weteranek, co przeżyły i w imieniu poległych w 1944 roku Ich koleżanek i Kolegów chciały Wszystkim którzy sami zechcą tam przybyć -przekazać swoje osobiste przesłanie.

Ten sam mechanizm i te same intencje.

A to jest właśnie emanacja państwa PiS.

Tu proponuję niektórym zapoznać się z określeniem co oznacza owa "emanacja".

Przecież te głośniki, które użył organizator zagłuszania słów sanitariuszek AK- pan Bąkiewicz, sfinansowano z Funduszu Patriotycznego ministra (uwaga!) kultury Piotra Glińskiego.
A to nie były (ogromne) pieniądze z jego portfela, ale z moich i Waszych podatków!

A ja się na to nie zgadzam i protestuję, bo nie życzę sobie żeby nimi wspierać zachowania o charakterze faszystowskim!

Bo tym samym używa się moją osobę do niecnych i wątpliwie moralnie i etycznie a także w świetle obowiązujących przepisów łamiących prawo zachowań.

Od niedzieli naprawdę nie wiem jak rozumie pojęcie "dziedzictwo narodowe" ten pan..


Tak wygląda państwo PiS: dajemy swoim (pieniądze), żeby realizowali naszą wersję patriotyzmu.
Nieważne kto, co mówi, zawsze weźmiemy nasze głośniki i ich zagłuszmy.

Tak samo, czy podobnie dążą niektóre "koleżanki i koledzy" z garnka.

Uciszyć.

A najlepiej ...usunąć.

Proszę Was, nie idźcie tą drogą.
Nie namawiam Was , byście nagle zmienili poglądy, ale za to proszę zmieńcie swój stosunek do osób o innych niż wy-poglądach.

Dziś gorąco polecam Wam jako domorosły historyk -obejrzenie koniecznie w całości tego krótkiego,poniżej zamieszczonego (link) filmu, który mówi o konsekwencjach postaw ludzi-którzy zamilkli, którzy dali się zastraszyć, ale przede wszystkim o takich, którzy dali się porwać pięknym hasłom nie słuchając przestróg ludzi znających historię , a którzy z kolei byli tłamszeni i wdeptywani w bruk przez podobnych, porwanych hasłami -bezwzględnych i bezmyślnych.

2) Możecie się ze mną nie zgadzać, ale ja, jako domorosły historyk na podstawie dotychczasowych oraz zapisanych z przeszłości zachowań, a także deklaracji przywoływanych tu i teraz osób stawiam tezę, że pan Robert Bąkiewicz stał się absolutną ekspozyturą PiS.

Bo to, co robi jako konsekwencję apelu prezesa PiS założyciel Straży Narodowej, dobrze opisuje określenie "podwykonawca" partii Prawa i Sprawiedliwości.

Czemu?
Bo władza zdaje sobie sprawę, że polskiej policji nie można wysłać do wszystkich (siłowych) czynności, które by się "wizerunkowo" opłacały PiS-owi.
I w to miejsce wkracza wypełniając lukę i realizując zamysł prezesa pan Bąkiewicz z kolegami, który z chęcią takie "siłowe" zadania wykona.

A jakie?

Obejrzycie ten "ciepły"...... film.
Zwłaszcza Ci, niewiedzący do dziś , co oznacza słowo-hipokryzja.
Co nie wiedzą też, co oznacza dla narodu , który ma za sobą wspomnienia żyjących jeszcze uczestników gehenny II wojny światowej- słowo zaczynające się na literę "F".

http://youtu.be/a5Qz4HvdmXw

Jakby co-przestrzegałem.

3) Dalej trwa akcja mająca na celu usunięcie mojej tu obecności.
Wiem, bo inicjatorzy się z tym nie kryją, pisząc w zaprzyjaźnionych galeriach, że przywrócenie mojej galerii jest nie po ich myśli.

Tym bardziej , że nieudolność właścicieli innych, zawieszonych też galerii powoduje, że nie są do dziś oni w stanie skutecznie , honorowo i obiektywnie ocenić swojego przypadku poczynionych naruszeń.

Nie wiedzą co w ich sytuacji oznacza pojęcie "czyściec", "piekło" , wyznanie "grzechu" oraz obietnica poprawy.
Wiedzą, że gdzieś dzwonią, ale nie wiedzą w jakim kościele.

Mam nadzieję, że ten moment wróci i zawieszone ich galerie po usunięciu powodu ich zawieszenia zostaną przywrócone.
Ale potrzebna jest do tego odrobina rozumu, odrobina pokory, a nie butności.
A są to umiejętności ,które nie są znane jeszcze wielu, wielu z Nas.

Przypominam, że w swoich felietooonach poruszam także trudne tematy, ale opisuję za to tylko te zdarzenia i fakty, które można znaleźć w oficjalnej przestrzeni medialnej, te-które układają mi się w pewien trend, który nazywam po swojemu i dlatego w takiej formie dzielę się jego opisem z Wami.

Czytajcie, oglądajcie !

Ale czytajcie i oglądajcie też z wielu innych źródeł, dopóki jeszcze można, by samemu powziąć wiedzę lub stosowne wnioski.

A już coraz mniej tych źródeł i tych autorów "suchych" informacji, nie opatrzonych sugerującym czytelnikowi komentarzem-jak mają ..... rozumieć.

Nie sugerując się komentarzami najętych dyżurnych, ciągle tych samych komentatorów, żadnej ze stron politycznej barykady.

Zaznaczam, że to nie grafika "ściągnięta z netu" jak to zarzucali mi moi "adwersarze" żądając usunięcia także z tego powodu mojej galerii z garnka.
To moja fotografia rysunku Andrzeja Mleczki, wykonana z zakupionego przeze mnie jednego z wielu tego typu dostępnych wydawnictw.

Copyright 2315 @ maska33.

styna48

styna48 5 dni temu

Pani Wanda nie pierwszy raz pokazała, że jest człowiekiem niezłomnym, odważnym i mądrym, którą losy ojczyzny bardzo obchodzą. Jako *naród* czasami bywamy wielcy, jako społeczeństwo niestety nie. Tyle chamstwa; pogardy, kłamstw i mataczenia ile ostatnio się wylewa już dawno nie widziałam w życiu tzw, publicznym.

tersa1

tersa1 5 dni temu

Przejmująca scena z Kabaretu...pamiętam ją od momentu obejrzenia filmu.

skama07

skama07 5 dni temu

Ta scena z filmu zawsze wywołuje u mnie dreszcz ,tylko staruszek na filmie rozumie powagę sytuacji...

comitak

comitak 5 dni temu

Radość niektórych krótko trwała,bo seria zdjęć nie netu lecz własnego,zakupionego albumu"wyleciała:)))

kedil

kedil 3 dni temu

Ja jestem bogatszy o nowe doświadczenie z garnka . Osoba / galeria zdjęć / która została zawieszona lub wyrzucona z portalu znika z ulubionych .
Stąd moja zwłoka.

dodaj komentarz

kolejne >