Coś z mojej teczki, okiem Andrzeja Mleczki.

Coś z mojej teczki, okiem Andrzeja Mleczki.

Polski Ład.

Aż 25 300 zł comiesięcznej emerytury doczekała się przechodząca na nią w tym roku pewna 81 -letnia kobieta z województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiele o Niej w mediach regionalnych.

Ta Pani, rekordzistka zapewne wśród wielu Jej podobnych rodaczek i rodaków (znam takich kilku) ufając konstytucji i temu rządowi, że im dłużej będzie pracowała tym większą dostanie emeryturę w okresie senioralnym pracowała, pracowała,pracowała i odkładała, odkładała.

Ale w ZUS-ie.

Staż pracy na dziś posiada aż 61-letni.

I co?

Z tych 25 300 złotych należnej Jej emerytury nagle ten zachwalany ustami premiera i prezesa (prezydent jakoś zamilkł ) po wprowadzeniu 9% składki zdrowotnej bez możliwości jej odpisu spowodował, że jej miesięczny emerytalny dochód od 1 stycznia spadnie o prawie 2400 zł.

Czyż nie trzeba lepszego przykładu na zakłamaną politykę fiskalną tego rządu?

A ogromna rzesza jak ja, co miesiąc będzie tracić też haracz , którego budując bazę emerytalną przez swoje lata pracy nie uwzględnialiśmy.

Bo wierzyliśmy, że żyjemy i dalej żyć będziemy w państwie prawa.

Jak to stanowi Konstytucja RP.

Wszystkie moje koleżanki i Kolegów z garnka, zaliczających Siebie do grupy tzw antyszczepionkowców, zachęcam także do usunięcia ze swoich komputerów, laptopów i smartfonów zainstalowane tam przez siebie programy antywirusowe.

Zaznaczam, że to nie jest grafika "ściągnięta z netu" jak to zarzucali mi moi "adwersarze" żądający usunięcia także z tego powodu mojej galerii z garnka.

To moja fotografia rysunku Andrzeja Mleczki, wykonana z zakupionego przeze mnie jednego z wielu tego typu dostępnych wydawnictw.

Przypominam, że w swoich felietooonach poruszam trudne tematy, ale opisuję za to tylko te zdarzenia i fakty, które można znaleźć w oficjalnej przestrzeni medialnej, te-które układają mi się w pewien trend, który nazywam po swojemu i w takiej formie dzielę się jego opisem z Wami.


❄️ 28 128 / ☠ 497


Copyright 2453 @ maska33.

halka

halka 8 dni temu

Polska jest krajem cudu gospodarczego! Następne przekupstwo i kolejna kiełbasa wyborcza - Tarcza Antyinflacyjna. Ciekawe skąd państwo weźmie te 10 mld zł ?
Pewnie znów dodrukują zwiększając inflację albo dowalą więcej podatków gdzie indziej - tym którym chce się pracować. Na chwilę będzie poczucie że jest lepiej a za kilka miesięcy inflacja będzie wynosić ponad 10%!

jaska15

jaska15 8 dni temu

Ład a właściwie bezład!

wojci65

wojci65 8 dni temu

Jaska ma rację: bez-ład.
Prawa w Polsce są tak skomplikowane, że już nawet specjaliści się w tym nie orientują. Jest to pożywka dla sprytnych prawników, wiadomo, bystra "papuga" tak wszystko wykręci, że sąd w drugiej instancji całkowicie zaprzeczy wyrokowi sądu pierwszej. Bezowocne będą próby modernizacji władzy sądowniczej, obojętnie jaka opcja by się za to nie wzięła.

styna48

styna48 7 dni temu

Niestety żyjemy w państwie chaosu i totalnego bałaganu,

dodaj komentarz

kolejne >