samochód Haiku-psychola

samochód Haiku-psychola

Fragment art. z GW:
Mężczyzna maluje rasistowskie wiersze na murach. Kim jest, wiedzą od dawna internauci. Tylko policja i prokuratura nie potrafią z tym nic zrobić.
Haikuwandal niszczy Łódź
Z forumowiczami "Gazety" spotykam się w centrum Łodzi. Dwóch fotografów i specjalista od PR. Zadzwonili, bo chcą pokazać efekt kilkudniowego śledztwa. Jedziemy ul. Pabianicką na południe Łodzi. - Proszę spojrzeć. Po prawej widzimy "żyda". Zaraz obok - "murzyn". Za chwilę po lewej na ogrodzeniu będzie trzy razy pacierz i jeden "bóg-diabeł" - wymienia z pamięci Hubert, na co dzień PRowiec.

"Nie głosuj, grzech, to żydy są" - odczytuje z muru. Po chwili kolejne wierszyki. Obrażani są w nich politycy, papież i religia. Podobne teksty pojawiają się w innych dzielnicach Łodzi. Na przedszkolach, urzędach, przystankach, domach, blokach. Łącznie na kilkuset elewacjach. Wszystkie wiersze w stylu haiku (to odmiana japońskiej poezji składająca się z trzech wersów, tradycyjne mają po siedemnaście sylab - przy. red.).

- Ale czasami Haikupsychol nie trzyma się japońskich zasad - mówi Marcin, fotograf.

- Haikupsychol? - pytam. - Tak go nazywamy. Bo pisze po murach najczęściej w formie haiku. Jego wierszy nikt nie rozumie, stąd psychol....
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,4503464.html

stafik

stafik 2008-02-24

jak kolesia złapią to do końca zycia sie nie wypłaci

siedem7

siedem7 2009-01-02

czesto widze jego "dzieła na murach"..........

tubylec

tubylec 2009-01-02

dobra wiadomość Haiku-psychol od listopada siedzi w wariatkowie! :D

czasowo

czasowo 2012-06-01

Łe... Szkoda gościa. : ) Skoro był nieszkodliwy, a ludziom oczy mógł otworzyć, to smutne, że tak poszło.. :] .. Ale może będzie szczęśliwszy...

dodaj komentarz

kolejne >