Pałac Rudolfa Kellera z 1890 r. przy ul. Gdańskiej 49/53

Pałac Rudolfa Kellera z 1890 r. przy ul. Gdańskiej 49/53

Luksusowa willa wzniesiona została według projektu Hilarego Majewskiego, na zlecenie Rudolfa Kellera. Był to imigrant z terenów pruskich, który początkowo, w roku 1882, wzniósł na tej parceli zabudowania fabryki wstążek, tasiemek i koronek. W 1907 roku, wraz z przylegającą fabryką wstążek, tasiemek i koronek, pałac został sprzedany Emilowi Eisertowi, a od 1922 do wybuchu wojny był własnością "Spółki Akcyjnej Emila Eisterta i Braci Schweikertów".

Budynek zbudowany w stylu neorenesansu północnego z wpływem francuskiego, przez firmę Ottona Gehliga z Łodzi. Detal architektoniczny renesansowo - manierystyczny wzorowany był na przykładach francuskich i niderlandzkich. Sztukaterię i wnętrza wykonane przez N. Gunzela, ukończono w 1892 roku.

kolejne >

tubylec

tubylec

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

peipei

peipei 2007-09-20

ooooooooooooooooo dzieki udane zdjecie :)))

ofka63

ofka63 2014-07-18

Piękne zdjęcia, pozdrawiam

dodaj komentarz

kolejne >

X

Serwis garnek.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies