kąpiel w moskwie

kąpiel w moskwie

Moskwa 1989r. Kąpiel w rzece Moskwie.

Ukradek&Znienacka ©
cd
Z bliska, czy z daleka ?
Jeśli nie dysponujemy czapką niewidka musimy się zdecydować jakiej ogniskowej użyć do podpatrywania otoczenia.
Zobaczmy najpierw co zyskują zwolennicy superteleobiektywów.
Długa ogniskowa pozwala na dyskretną obserwację i sfotografowanie odległego obiektu. Ktoś zamkniety przez nas w kadrze nie będzie pewny czy to nim właśnie się interesujemy a jeśli będzie mieć pretensje, to teoretycznie mamy więcej czasu na ucieczkę ;) (Bieg z zoomem i statywem, może być zabawny i bardzo fotogeniczny ;)) Poza tym długa ogniskowa pozwala rozmyć tło i skupić uwagę na fotografowanym przedmiocie.
Niestety używając długiej optyki tracimy więcej czasu na kadrowanie i ustawianie ostrości. Poza tym łatwiej poruszymy zdjęcie a w skrajnych przypadkach musimy użyć statywu lub oprzeć aparat na czymś solidnym. W takich warunkach jedynie najlepsi są w stanie zrobić udaną fotkę.

cdn

kolejne >

zdyrma

zdyrma

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

julkaxd

julkaxd 2009-05-25

bardzo udana fotka tej Pani podpatrzona długą ogniskową:)))) o ile nie pomyliłam.... a za te Monologi Zdyrmy należy Ci się Oscar:))) dawno się tak nie ubawiłam myślą o biegu fotografa z rozwianym włosiem i statywami na wietrze; a mądrości - wiadomo:))))

persja

persja 2009-05-25

Tutaj technika poszła daleko do przodu i nawet tanim aparatem można wykonać 4-10 ostrych klatek bez statywu i z odległości gwarantującej swobodną ewakuację, przy czym aparat nie wzbudzi większego zainteresowania.

tubylec

tubylec 2009-05-26

Ok, tylko czemu w worku na kapcie?

binia

binia 2009-05-26

Dzisiaj nasze mamy obchodzą swoje święto. To szczególny dzień zarówno dla nich, jak i dla nas, gdyż jako ich dzieci jesteśmy najważniejszymi osobami w ich życiu.

Zagrajmy wiec specjalnie dla nich...

http://www.youtube.com/watch?v=Prf3Q6ICF90&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=WLDsd6lUiR8

http://www.youtube.com/watch?v=cbMkuyZFzMw

doka8

doka8 2009-05-26

pani pływająca nie ma czapki - niewidki .... ale Ty pewnie tak .... chyba że długą ogniskową dysponowałeś :) dzięki za c.d. i proszę o jeszcze :)

brygida

brygida 2009-05-26

:)

mirroo

mirroo 2009-05-26

tutaj fotograf był w komfortowej sytuacji, gdyż fotografowany obiekt znajdował się w wodzie, kilka metrów od brzegu. o ukradku i znienacku można w takim przypadku zapomnieć. zawsze zdąży się oddalić spokojnym krokiem.
proponuję udać się w rejony np. warszawskiej Pragi (w każdym mieście są takie folklorystyczne zakątki) i tam popróbować wyżej wymienionej techniki. dopiero w takich miejscach można rozwinąć skrzydła (przy uciekaniu nawet dosłownie).
po poradniku zdyrmy o fotografowaniu na szerokim kącie, opiszę jaki ja mam na to patent.

zdyrma

zdyrma 2009-05-26

He, he mirro :) Zdjecie zrobilem obiektywem 300mm, a "ukradek" polegal na tym, ze plywaczka sie nie spojrzala w obiektyw.
Na Pradze bylem ok. 30 lat temu i nigdy sie tam dobrze nie czulem. Ze dwa razy wnioslem na Bazar R. swoj cały majatek, czyli Nikona F z 24mm, ale zdjecia byly kiepskie. Tam, na Pradze trzeba sie urodzic a ja jestem chlopak ze Starówy ;)

zdyrma

zdyrma 2009-05-26

Persja !
Wiem, ze dzis latwiej nie poruszyc zdjecia, bo stabilizatory, bo malutkie matryce i co za tym idzie krotkie ogniskowe. Jednak cos za cos. W tanich obiektywach spada jasnosc wraz ze wzrostem ogniskowej, trzeba podwyzszac czulosc a to sie odbija na jakosci.
Najlepiej sie na tym zna Nemek i moze sie wypowie :)

asiak78

asiak78 2009-05-26

piękne klimatyczne zdjęcie

persja

persja 2009-05-26

Jak by powiedział pan Andrzej Poniedzielski - nie histeryzujmy z tą jakością. Zdjęcie pani Magdy Umer zrobiłem przy ogniskowej ponad 300 mm ISO 1600, 1/160 na 5.0 Mpx ponieważ robiłem zdjęcia seryjne 6 klatek/s. Można śmiało powiedzieć że "akcja" działa się przy świecach. Lampki przy stolikach, niewielkie punktowe oświetlenie ledwo tylko rozpraszało mrok. Światła jak na lekarstwo. Dużo lepiej fotografować zespoły rokowe.

hecioski

hecioski 2009-05-26

Oko się liczy;-)

ledera

ledera 2009-05-26

czeoek bardzo sexy :D
Ma zdjęcie urok :)

krakus

krakus 2009-05-29

a ja widzę kąpiel w czepku, a Kremla niet :))))))))

abamm

abamm 2009-07-01

tak zwany kon roboczy fotografii: EF 70-200 f/2.8 IS rozwiazuje zdyrmowskie problemy. Zamontowany na ful frame sensor z dobrym procesorem pozwala na strzelania malo szumiacych zdjec @ISO 1600. to wychodzi niezle jeszcze przy 1/16 s
opieranie sie na czyms solidnym ma nadal sens i nie tylko w fotografii

dodaj komentarz

kolejne >