2.06.2017 Koncert Gramy Po Śląsku w Mateczniku w Rudzie Śląskiej

2.06.2017 Koncert Gramy Po Śląsku w Mateczniku w Rudzie Śląskiej

2.06.2017 Ruda Śląska-Koncert Gramy Po Śląsku w Mateczniku.
https://www.youtube.com/watch?v=agpYqwvYXg0
Na zdjęciu; Młoda wykonawczyni podczas swojego występu zeszła także ze sceny do publiczności i zaśpiewała swoje utwory.
Weronika zarazem była ostatnią już wykonawczynią tego wieczoru w Mateczniku.Jednak gdy obok jest taka wokalistka trudno zapomnieć,że już niebawem zakończenie tego czerwcowego spotkania.
Głosowanie już zamknięte więc głosować już nie musicie.Teraz przede mną podliczanie waszych głosów.Kto na,którym miejscu o tym już wkrótce.Dziś mogę natomiast wam powiedzieć trzy rzeczy.
Nareszcie w czwartek mogę przekazać wam dane COVID-owe,statystyki za poprzedni rok i informację,że w kolejnym notowaniu Top Listy Adama znajdziecie kolejne trzy utwory,które kiedyś były w propozycjach lecz się nie dostały do Top10.
Zacznijmy jednak od tego pierwszego.
Najwięcej zachorowań wciąż w Wielkopolsce.Jest ich aż 212.Liczba więc rośnie bo ostatnio było ich nieco mniej.
Najmniej znów jest 92 w woj.opolskim.
Tu liczba również rośnie bo ostatnio najmniej było w woj.lubuskim.Teraz liczba zachorowań tam nieco podskoczyła.
Tymczasem w mediach jakoś o tym cisza.
Uważajmy więc na siebie.
Zanim podsumowanie zerknijmy na ten kalendarz świąt nietypowych bo jest tam całkiem sporo świąt;
Dzień Pozytywnego Myślenia,Światowy Dzień Mokradeł, Dzień Handlowca,Dzień Świstaka,Światowy Dzień Życia Konsekrowanego,Dzień Niedźwiedzia,Dzień Naleśnika i Światowy Dzień Wyborów.
Takie święta mamy.
Przechodzę w końcu do Podsumowania 2022 r.
W 2022 r. na pewno zdecydowanie odżyłem po niespodziewanej pandemicznej przerwie.
Na początku roku spotkała mnie miła niespodzianka.Otrzymałem najnowszą płytę Tomek Coral i Kobiet Na Walizkach z kolędami i pastorałkami.Dodatkowo pojawił się list od Kobiet Na Walizkach.Warto dodać,że wtedy ich jeszcze osobiście nie znałem.
Przy temacie płyt zostaję bo również w styczniu dotarła do mnie wygrana w konkursie płyta zespołu Hanys Banda.Niestety jak na razie nie udało mi się jednak trafić na ich koncert.
Przeskakuję kilka miesięcy dalej i w kwietniu tradycyjnie nie zabrakło wielkanocnego śniadania.
Również w kwietniu po bardzo długim czasie miałem okazję się w końcu gdzieś wybrać.
Pod koniec tego miesiąca w Piekarach Śląskich odbyło się Spotkanie z Krzysztofem Pietrkiem.
W Maju w Chorzowie uczestniczyłem w Dniu Dobra w Chorzowie a także Fest Majówce również w Chorzowie.
W połowie miesiąca uczestniczyłem także w koncercie Beaty Mańkowskiej i Jacka Silskiego w Koszęcinie.
Z okazji Dnia Matki uczestniczyłem w koncercie z Telewizją TVS w Zdzieszowicach gdzie miałem okazję po raz pierwszy poznać Alinę i Duet Romantica.
Koniec maja to kolejny koncert z okazji Dnia Matki w,którym miałem okazję uczestniczyć.Tym razem w Kaletach gdzie wystąpił zespół Wesoła Biesiada w nowym składzie.Na widowni pojawił się też gość niespodzianka.
W ostatnich dniach maja uczestniczyłem również w Spotkaniu z Mateuszem Szymczykiem w Piekarach Śląskich.
Dokładnie pierwszego czerwca uczestniczyłem w Dniu Dziecka w Ożarowicach z udziałem zespołu Jinks.
Przy okazji po raz pierwszy miałem okazję odwiedzić tą miejscowość.
Czerwiec to także Festyn w Brzezinach Śląskich.Nie mogło więc mnie tam zabraknąć.
Tam w bardzo miłym nastroju spotkałem się z zespołem Nas Troje i Krzysztofem Pietrkiem.
Czerwiec to również moje urodziny i mojego taty a także czas licznych plenerów.
Miałem okazję odwiedzić pobliską Ciasną i wziąć udział w Dniach Gminy Ciasna gdzie wystąpił zespół Harmonic a całość poprowadziła Anna Włodarczyk.Gwiazdą wieczoru był zespół Lady Pank.Niestety jednak nie udało mi się z nimi spotkać pomimo wielu prób.
Pod koniec czerwca brałem udział w Festynie u św.Anny w Oleśnie gdzie miałem okazję po raz pierwszy poznać Karolinę Trelę i zespół Kasubovci.Niespodziewanie również spotkałem Tomasza Calickiego.
W Lipcu uczestniczyłem w corocznym Zlocie Pojazdów Pożarniczych w Główczycach na Opolszczyźnie.Tam miałem okazję poznać m.in. zespół 4Ever.
Strażacki temat również mi towarzyszył w późniejszych dniach lipca bo miałem okazję uczestniczyć w 120-leciu OSP Molna gdzie wystąpiła Bernadeta Kowalska i Przyjaciele.
Zespół wystąpił w nowym składzie.
W lipcu odwiedziłem także sołectwo Piłka w Gminie Koszęcin.Gośćmi festynu odbywającego się w tej miejscowości byli Brygida i Robert Łukowski.Przy okazji uzupełniłem moje zbiory płytowe.Na festynie zagościł także pan Czesław Tyrol,który podpisał mi swoją książkę.
135 lecie OSP Koty przyniosło mi kolejny patronat medialny strażackiej imprezy.Przy okazji spotkałem się z Jackiem i Jolantą Kierok oraz zespołem Blue Party w nowym składzie.Tego samego dnia wieczorem uczestniczyłem w Święcie Gminnym w Drutarni gdzie po długim czasie spotkałem się z zespołem Freje.W lipcu po raz kolejny spotkałem się z Bernadetą Kowalską tym razem na Dniach Dobrodzienia gdzie wystąpiła wraz z Biesiadnym Bandem Dla Was.
Pod koniec lipca uczestniczyłem w Muzycznych Spotkaniach Sąsiadów z Radiem Silesia w Świętochłowicach gdzie miałem okazję poznać Frelę Blue a także spotkać się z Marianem Makulą i Duetem Romantica.
Miałem okazję także uczestniczyć w Operetce pod gwiazdami w Tarnowskich Górach.
Początek sierpnia spędziłem w Wiśle gdzie zagościło Radio Fest i przy okazji miałem okazję poznać Magdę.Była również okazja do spotkania z innymi wykonawcami.
Odwiedziłem także Opole i spędziłem miło popołudnie i wieczór zwiedzając to znane miasto.Trzynasty dzień sierpnia wcale nie był dla mnie pechowe bo miałem okazję uczestniczyć w II Biesiadnym Lecie dla Seniorów w Miasteczku Śląskim.Tam też miałem okazję zrobić sobie zdjęcie z Biesiadnym Bandem Dla Was.
Po raz pierwszy odwiedziłem Szczedrzyk gdzie co roku odbywa się Festyn odpustowy.Jedną z gwiazd wydarzenia był Grzegorz Poloczek.
Sierpień to również czas pierwszych dożynek odwiedziłem więc po kilku latach przerwy miejscowość Dzimierz gdzie odbywał się Integracyjny Festyn Dożynkowy.Była to okazja do kolejnych miłych spotkań z Tomek Coral,Kobietami Na Walizkach i Pawłem Gołeckim.Miałem okazję również poznać jednego z polityków.
Miałem okazję również brać udział w Dożynkach w Wędzinie gdzie wystąpili Brygida i Robert Łukowski.
We wrześniu po raz pierwszy odwiedziłem Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie w czasie trwania Pożegnania lata z Radiem Fest.Miałem tam okazję poznać Ryszarda Sawickiego oraz zespół Dynamic w nowym składzie.
We wrześniu również uczestniczyłem w dożynkach.Tym razem Dożynkach Gminy Ciasna przy okazji,których świętowano 600 lat Jeżowej.Tam miałem okazję poznać zespół Maszkety i spotkać się z innymi wykonawcami.
Ponownie odwiedziłem Wisłę by tym razem już na spokojnie pospacerować po tej urokliwej miejscowości.
Radio Fest także odwiedziło Boronów gdzie miałem okazję zawitać.Powodem spotkania był jubileusz audycji Niedzielne Klachy.
Była to okazja do ponownego spotkania z Bernadetą Kowalską,jej zespołem oraz Edkiem Sikorą.
Odwiedziłem także Koszęcin za sprawą 75-lecia LKS Koszęcin.W obchodach udział wziął m.in. zespół De Silvers.Była to okazja by ich ponownie spotkać po długim czasie.
Dzień później zawitałem na kolejne dożynki-Dożynki Gminy Walce w Straduni.Stradunię odwiedziłem po raz pierwszy i miałem okazję tam poznać zespół MarsaAlam i przy okazji spotkać zespoły; Maszkety oraz Claudia i Kasia Chwołka.
Pożegnanie Lata zorganizowała także Telewizja TVT w Rudzie Śląskiej.Była to okazja do spotkań z wykonawcami sceny śląskiej.Po raz pierwszy także poznałem Dariusza Wencławka.Wieczorem w Koszwicach poznałem zespół Zbóje podczas I Koszwickiego Święta Wrzosu.
Październik rozpocząłem udziałem w Strzebińskim Oktobrze,który powrócił po pandemicznej przerwie.Niewątpliwą gwiazdą imprezy był zespół Baciary.
Po raz pierwszy odwiedziłem Siemianowice Śląskie za sprawą koncertu Bożeny Mielnik.
Niespodziewanie spotkałem również Janusza Gorleja.
W listopadzie w Lublińcu miałem okazję uczestniczyć w Ślubowaniu OSP Lubliniec.
Brałem także udział w koncercie Szlagierowy Byzuch w Radzionkowie.
Wraz z końcówką listopada w Lublińcu uczestniczyłem w Lublinieckiej Gali Seniorów gdzie miałem okazję się spotkać z Jackiem i Jolantą Kierok.

dodane na fotoforum:

znajoma

znajoma 2023-02-02

Witam...
Wspaniałych, radosnych i miłych chwil życzę...
Pozdrawiam słonecznie... :)

znajoma

znajoma 2023-02-02

Pozdrawiam cieplutko i życzę spokojnego popołudnia ...............

beata1

beata1 2023-02-02

POZDROWIONA......

czrnula

czrnula 2023-02-02

Przyjemnej reszty dnia życzę :-)

vezel

vezel 2023-02-02

Miłego wieczoru, serdecznie pozdrawiam :)

tina31

tina31 2023-02-02

Ślicznie dziękuję za pamięć i miły komentarz.
Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrej nocy z pięknymi snami.

basiah

basiah 2023-02-03

Widac, ze Weronika czuje sie wsrod publiki jak ryba w wodzie.. super utwory ma w swoim repertuarze..dobrej nocy :)

raztszy

raztszy 2023-02-04

Sukienka

raztszy

raztszy 2023-02-04

Sukienka rzuca się w oczy

dodaj komentarz

kolejne >