3xZ - ZDEMASKOWAĆ, ZASZCZUĆ, ZNISZCZYĆ

3xZ - ZDEMASKOWAĆ, ZASZCZUĆ, ZNISZCZYĆ

Kiedyś, przed laty Stańczyk udowadniał, że wszyscy jesteśmy lekarzami. Dziś wygląda na to, że wszyscy jesteśmy policjantami… Szukanie haków, publiczne „demaskowanie” i piętnowanie delikwenta stało się powszechną plagą.

Jeszcze można rozumieć te walki i wykopywanie wzajemne w polityce, bo walka o władzę zawsze tak wyglądała (choć moglibyśmy się już trochę ucywilizować). Ale niestety, to samo widać i poza polityką. Zdemaskować, zaszczuć i zniszczyć – to cel samozwańczych śledczych.

Pierwsze z brzegu przykłady z ostatnich dni:
Mężczyzna zachował się nieprzyzwoicie na plaży. Okazało się – ksiądz. Zapłacił przewidziany w takiej sytuacji mandat, ale to nie wystarczyło. Natychmiast znalazły się osoby, które z hukiem „zdemaskowały” go w mediach, podając personalia. Człowiek nie żyje, rzucił się pod pociąg.

W Hiszpanii prezes Związku kobiecej piłki nożnej w euforii po zwycięstwie pocałował jedną ze swoich podopiecznych. Podniósł się krzyk na cały świat, i żądania dymisji. To nic, że jest dobrym fachowcem skoro doszedł do takiego stanowiska i doprowadził drużynę do zwycięstwa w ważnym turnieju. Trzeba go zniszczyć.

Podobne rzeczy dzieją się i w naszym najbliższym otoczeniu. Na Garnku? Też. Ile razy toczyły się tu śledztwa o kradzież zdjęć, podchody i oskarżenia, czasem słuszne, czasem nie, ale nikt potem nie przepraszał. Jedni wytrzymywali, jedni odchodzili. Ostatnio były długie podchody „3 pań” wobec jednego z kolegów, ale jakoś nie bardzo wyszło, więc mamy tropienie i piętnowanie jakichś rzekomo niebezpiecznych, zamaskowanych „narcyzów” , z podtekstem ,że to ów gość …

Ludzie, skąd to się bierze? I po co? Czy ta pasja demaskowania i niszczenia to zwykła agresja, czy karmienie własnych kompleksów – zniszczę kogoś, poczuję się silniejszy/a? A może i jedno i drugie?

dodane na fotoforum:

ssstu6

ssstu6 2023-08-28

hmmmm, przeczytałem...przykro mi sie zrobiło...ot i tyle...
miłego dnia : )))

asiao

asiao 2023-08-28

Też wolę o motylkach i różach, ale czasem trzeba coś pokazać palcem...dla refleksji.

adam24l

adam24l 2023-08-28

O niektórych sytuacjach nawet nie wiedziałem.
Co do garnka to niektórych nie rozumiem.Mamy dzielić się zdjęciami,poznawać się,miło tu spędzać czas a widzi pani sama co się dzieje.Nie rozumiem tworzenia kont po to by za chwilę zlikwidować lub tylko by komuś dokuczyć i oczerniać.
Temat rzeka.
Dziś jest chyba za dużo zła.Kiedyś jeden drugiemu pomagał,dzielił się,ludzie się spotykali nawzajem.Dziś wszystkiego sobie zazdrościmy,obrzucamy błotem osoby nie znając ich,czyhamy na błędy innych,rzucamy kłody pod nogi itp.
Szkoda pisać dalej.

kedil

kedil 2023-08-28

Ja w motylkach i zagadkach

vezel

vezel 2023-08-28

Miłego wieczoru, ciepło Olu pozdrawiam... :)tak już jest, przykro...

ingas

ingas 2023-08-28

Bardzo mądry wpis,kiedyś tu było tak miło .Co się narobiło?nie chce się bywać na garnuszku bo nie wiadomo co Cie tu czeka ,jak piszesz agresja na porządku dziennym :(((((do tego politykowanie z wyzwiskami :(ach ! człowiek człowiekowi......pozdrawiam cieplutko .

volta

volta 2023-08-28

...człowiek dla człowieka wilkiem i to coraz powszechniejsze zjawisko i bardzo smutne ! Nie wiem po co ludzie to robią szczując, podglądając, dokuczając...może właśnie leczą swoje kompleksy lub po prostu w ten paskudny sposób dowartościowują się... Stornię od takowych ludzi.
Pozdrawiam Olu, miłych chwil wieczoru życzę :)

pofi49

pofi49 2023-08-28

Witam Olu,ciekawa fotka.Miłego wieczoru życzę.

edge56

edge56 2023-08-28

Powiem tak... Nie zaglądam do cudzych kont, nie śledzę co kto komu napisał, kto z kim"śpi" itp.
Przepraszam, raz jeden ten błąd zrobiłem i wystarczy! (Osoba przeze mnie broniona nie raczyła się odezwać do mnie po zmianie konta... ale luz, totalny ;-)...)
P.S
Niemniej jednak nigdy z jakimkolwiek hejtem nie spotkałem się tu.
To, że w pewnych komentarzach, opisach wymieniam, czy poruszam tematy polityczne jest wynikiem działalności "dobrej, pisowskiej zmiany"...

Staram się nikogo osobiście nie obrażać, wymieniać poglądy rzeczowo, argumenty przedstawiać w miarę merytorycznie.

Co ważne! Pamięta ktoś może żeby przed ich rządami w Garnku tak było? Ja nie...

Mam nadzieję, że do normalności wkrótce wrócimy, choć zdaję sobie sprawę, że łatwo tych rowów zakopać się nie da, ot tak - z dnia na dzień!...

jendrus

jendrus 2023-08-28

Jeśli chodzi o szczucie w garnek.pl to mały pikuś. W końcu garnek to tylko naczynie do gotowania i gdy ktoś komuś do niego napluje pomówieniem lub obelgą to wystarczy wylać i gotować na nowo. Najlepiej nakryć pokrywką. I nie ma sensu odpluwać z powrotem. Natomiast szczucie w życiu realnym to okrutna zbrodnia. Zaszczuć, czyli zagonić w kozi róg, w ślepy zaułek bez wyjścia, otoczyć i zagryźć. Zaszczute zwierzę rzuca się na sforę i ginie. Zaszczuty człowiek rzuca się pod pociąg lub z dachu hotelu. Ten, kto szczuje wykorzystuje tępy motłoch jako narzędzie zbrodni. Dlaczego? Bo jest pozbawionym ludzkich uczuć okrutnikiem. Ale bez obaw. W garnek.pl co najwyżej coś się przypali i śmierdzi. Wywietrzy się ;)

tuhal55

tuhal55 2023-08-28

"Pies poczciwszy od człowieka
nim ugryzie pierwej szczeka'"
(A.Fredro)

Pozdrawiam-spokojnej nocy.

sta26

sta26 2023-08-29

Ciekawe - fajnego dnia życzę:)

spider6

spider6 2023-08-29

Trudny temat i bardzo bolesny poruszyłaś.
Ja takich ludzi którzy niszczą czyjąś osobowość ,nazywam Kanibalami.!
...Bo oni się karmią właśnie czyjąś chwilową słabością, albo już tacy są i za wszelką cenę chcą ich zdeptać. Mają z tego satysfakcje że ugryźli w słaby punkt człowieka, lub udowodnili że to jakiś plebs ,który nie ma prawa istnienia.
Szkoda że Ci ludzie nie zainteresują się najpierw swoimi słabostkami, tylko szukają u kogoś czegoś czym by się mogli wybić i polepszyć swoje ego.
A w rzeczywistości jak ich ktoś weźmie za cel ,to są jak pluskwy łatwe do zgniecenia w palcach.
Zdrowia i spokoju życzę na dziś.;)

mikro22

mikro22 2023-08-29

Re:asiao
Zabawna, przewrotna i wzruszająca opowieść o teatralnych kulisach, osadzona w scenerii amerykańskich filmów z przełomu lat 40 i 50 ubiegłego wieku.
Pozdrawiam:))

asiao

asiao 2023-08-29

Masz rację, Aniu, karmią się tym... Ale to już przybiera katastrofalne rozmiary! Trzeba o tym mówić, wołać o opamiętanie. Tu na Garnku może jest to w innej skali, ale w życiu publicznym taka nagonka uderza nie tylko jednego człowieka, ale i jego bliskich, którzy przecież nie są niczemu winni. Osoby które to robią powinny mieć tego świadomość! Ból i wstyd spada wtedy na całą rodzinę.Ale "śledczy" o tym nie myślą, podkarmili swoje ego. Myślę że piekło jednak czeka. Bo żeby człowiek umarł przez taką głupotę jak w przypadku tego księdza, to już naprawdę szok.
(oczywiście przypadek księdza to tylko przykład, choć wyjątkowo jaskrawy.)

ankaaa

ankaaa 2023-08-29

Radosnego wieczoru :))

nemo60

nemo60 2023-08-29

Bierze się z pozwoleństwa i braku szacunku do innych.

kemor62

kemor62 2023-08-30

To są hieny, które czyhają tylko by kogoś pogrążyć i jeszcze się tym chwalą. Straszneczasy!!

basiah

basiah 2023-08-31

No wlasnie i wciaz takie przykre sprawy wymykaja sie ludziom spod kontroli... a my sie tu spotykamy w innym celu.. lubimy fotografowac, ale jak widac, inny cel maja niektorzy z nas.. to nieludzkie , ogarnijcie wreszcie - inspektorzy od siedmiu bolesci.. :(

dodaj komentarz

kolejne >