Rosyjskie zbrodnie na Polakach

Rosyjskie zbrodnie na Polakach

Na przełomie marca i kwietnia 2022 roku światem wstrząsnęły informacje o ludobójstwach ludności ukraińskiej, dokonanych przez rosyjskich żołnierzy m.in. w Buczy, Irpieniu i Hostomlu. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy Rosjanie posuwają się do tak strasznych czynów. W ciągu ostatnich niespełna 230 lat z ich rąk zginęło kilkaset tysięcy Polaków, w tym kobiet, dzieci i osób starszych. Oto przykłady najtragiczniejszych rzezi w historii Polski, jakich dopuściła się Rosja.

Brutalne mordy, tortury i publiczne egzekucje. Rosyjskie zbrodnie na Polakach - Historia - polskieradio.pl
https://polskieradio.pl/39/156/artykul/2934653,brutalne-mordy-tortury-i-publiczne-egzekucje-rosyjskie-zbrodnie-na-polakach

Ukraina walczy od 557 dni z Rosją nie tylko o swoją niepodległość, walczy o wolność całej Europy…

Foto: fragment okładki „Listów z Rosji” Astolphe-de Custine

helios7

helios7 2023-09-03

Jeśli Rosja zajmie Ukrainę, następnie anektuje Białoruś i ruszy na Mołdawię. Putin będzie chciał kontrolować całą granicę wzdłuż wschodniej flanki NATO. Po to, by rozstawić na jej szerokości armię i wywierać presję na Zachód. Przekieruje jednocześnie wszystkie siły oraz środki do prowadzenia wojny hybrydowej przeciwko Polsce, Rumunii i państwom bałtyckim. To byłby fatalny dla nas scenariusz.

To u nas wybuchałyby obiekty infrastruktury krytycznej, mielibyśmy do czynienia z innymi aktami terroryzmu, a także ofiarami śmiertelnymi wśród cywili. Wreszcie, z powodu wysokiego ryzyka na płaszczyźnie bezpieczeństwa, stracilibyśmy gospodarczo. Podobnie jak cały region.

Zachodni kapitał zacząłby uciekać, a to spowodowałoby wzrost bezrobocia, spadek PKB, zmniejszenie wpływów do budżetu. To z kolei przełożyłoby się na zmniejszenie inwestycji i zahamowanie rozwoju.

Nie zapominajmy również o tym, że stalinowskie metody okupacyjne stosowane przez Rosjan w Ukrainie doprowadziłyby do tego, ż...

helios7

helios7 2023-09-03

… że do Polski mogłoby uciec nawet 10 mln osób. Nie bylibyśmy w stanie poradzić sobie z takim obciążeniem. W tym scenariuszu Stany Zjednoczone musiałyby zdecydować się na prowadzenie drugiej zimnej wojny z Rosją i utrzymywać na całej wschodniej flance NATO ogromną armię. Ale to nie byłby tylko problem NATO.

Destabilizacja wschodniej części UE fatalnie odbiłaby się również na gospodarkach z zachodu kontynentu. Straciliby wszyscy, od Niemiec po Portugalię. Taki stan rzeczy mógłby potrwać kilka lat, ale ostatecznie Moskwa by tę rywalizację przegrała. Jednak to zwycięstwo Zachodu byłoby bardzo kosztowne. Zwłaszcza dla Europy.

Wojczal: Jeśli Rosja zajmie Ukrainę, następnie anektuje Białoruś i Mołdawię [WYWIAD] - GazetaPrawna.pl
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8667243,krzysztof-wojczal-bledne-kalkulacje-zachodu-jesli-rosja-zajmie-ukraine-anektuje-bialorus-moldawie.html

helios7

helios7 2023-09-03

Dzisiejszy wpis Medwiediewa, b. prezydenta Rosji w serwisie X
„Banderowską Ukrainę popierają prawie wszyscy przywódcy państw zachodnich. Dlatego Biden, Trudeau, Sunak, Scholz, Macron i Meloni, a także przywódcy nikczemnej Polski, zwierzęcych krajów skandynawskich (...) oraz innych przenoszących zarazę pcheł, takich jak kraje bałtyckie, są bezpośrednimi i oczywistymi wspólnikami nazistów.”

helios7

helios7 2023-09-03

W 1839 r. w „Listach z Rosji” Astolphe-de Custine pisze:
„Od zawsze polityka i zasada działania rosyjskiego rządu polega na poszerzaniu granic kraju, gdy tylko apatia i bojaźliwość sąsiednich krajów na to pozwalały, po czym zwykle następowała przerwa w działaniach i nierzadko cofnięcie się, kiedy nastąpił zdecydowany sprzeciw, a następnie czekanie na następną sprzyjającą okazję, aby dopaść upatrzoną ofiarę”.

(komentarze wyłączone)