24.06.2017 Dni Lublińca.

24.06.2017 Dni Lublińca.

24.06.2017 Lubliniec-Dni Lublińca.
https://www.youtube.com/watch?v=wsxNLfEOkMQ
Na zdjęciu; List z morza wybrzmiał na lublinieckiej estradzie czyli
jeden z najpopularniejszych utworów Jacka Silskiego,
który często jest grany w rozgłośniach radiowych i telewizyjnych.
Bez niego nie może się odbyć żaden koncert artysty.
Sami przyznacie chyba,że w tej marynarskiej czapce bardzo
mu pasuje.
Tym samym jego występ też zmierza powoli ku końcowi.
Na koniec nie zabrakło też A capella wykonanego utworu ;
Nie płacz kiedy odjadę.
W Lublińcu publiczność nagrodziła go gromkimi brawami.
Obchodzimy Dzień Obniżania Kosztów Energii.
Zgodnie z obietnicą kolejna część Podsumowania Roku 2023.Ostatnio było nieco o Top Liście Adama i piosenkach,które najdłużej gościły na liście.Jakby jeszcze ktoś nie czytał to zapraszam pod zdjęcie z poprzedniej środy.Dziś nieco o tym co u mnie prywatnie się działo.O wszystkim jednak po kolei.Prywatnie bez zmian.Dalej jestem tym samym Adamem co byłem.Niestety wciąż bez tzw. drugiej połówki czyli po prostu sam.W tamtym roku zacząłem pisać też rymowanki i wierszyki co ponoć mi wychodzi o czym świadczy kilka wyróżnień na facebookowych grupach.
Dokładnie w lutym uczestniczyłem w kolejnej edycji Karnawałowego Show w Radzionkowie.Tam miałem okazję m.in. poznać zespół Duo Cafe czy Golden Mix w nowej odsłonie.Odebrałem też płyty wygrane na live Zbyszka Lemańskiego.Miesiąc później pojawiłem się na Koncercie z okazji Dnia Kobiet w Dobrodzieniu.I tu pamiętam,że sporo się wydarzyło.Przypadek sprawił,że udało mi się przywitać ze wszystkimi wykonawcami.Na dodatek w tym samym czasie miałem problemy z pocztą.Na szczęście udało mi się ją odzyskać.Szkoda byłoby tylu zapisanych tam adresów.Marzec więc był taki sobie.
W kwietniu dotarła do mnie płyta zespołu Maszkety.Jeszcze taka nie oficjalna.
Kwiecień to także tradycyjna Wielkanoc.
Wygrałem również płytę Grupy Fest w Radiu Sr24 za prawidłowe wytypowanie pierwszej trójki Hitparady.
Koniec miesiąca kwietnia sprawił,że pojawiłem się na Żarciowozach w Piekarach Śląskich.Żarciowozy czyli po prostu jedzenie z samochodu te takie,którego na co dzień raczej się nie je.Była więc okazja do spróbowania czegoś nowego a przy okazji do zobaczenia słynnego Kopca z,którego roztacza się piękny widok na Piekary Śląskie.Tu też nagrano kilka teledysków.
Miłą niespodzianką w maju było otrzymanie płyt od zespołu Proskauer Echo za co im wielkie dzięki.
W Maju uczestniczyłem w Koncercie z okazji Dnia Matki w Zawadzkiem.Była to okazja do spotkania kilku wykonawców ze śląskiej estrady.Tu podziękowania w stronę Agencji Mediaton za to,że mogłem uczestniczyć w tym wydarzeniu.Udało mi się też zdobyć kolejną płytę Zbyszka Lemańskiego.
Jak maj to i pierwsze imprezy plenerowe.Jedną z takich był Jubileusz 40-lecia Parafii w Rozwadzy na Opolszczyźnie gdzie wystąpiła Karolina Trela,Toby z Monachium,Marek Biesiadny czy zespół Bis.Była też niespodziewana okazja by spotkać duet Pyjter & Verka.Miałem też okazję spotkać p.Lidkę z Ciska.Spotkałem się tam również z zespołem Maszkety,który podpisał mi zdjęcie,które wygrałem od nich.
Kolejna majowa impreza to Dzień Matki w Świętochłowicach a przy okazji premiera kilku płyt od Piotra Olszewskiego,zespołu Golden Mix czy Dawida Janiaka.Oprócz tego wystąpili zaproszeni goście.
Czerwiec rozpocząłem uczestnictwem w Parafiadzie w Rogowie.To wydarzenie,które z pewnością na długo zapadnie w mojej pamięci.Jak zawsze bardzo miłe spotkanie z Kobietami Na Walizkach i Tomek Coral.Miło mi było poznać również zespół Jumbo Africa oraz uwaga-Francesco Napoli.Na koniec jak już odjeżdżaliśmy z parkingu to pamiętam,że akurat zaczął się pokaz fajerwerków.Początek czerwca to też moje urodziny a w 2023 r. spotkała mnie przed nimi miła niespodzianka ale to za chwilę.Kolejną czerwcową imprezą był Festyn w Kopienicy gdzie wystąpił Edek Dworniczek w nowej odsłonie,Folk Lady i zespół Zbóje.Było bardzo miło poznać Folk Lady a Edka i zespół Zbóje ponownie spotkać.Zbójom dziękuję za płytę z ich utworami.Na kilka dni przed moimi urodzinami wygrałem też pizzę.Jednak zrealizować wygraną udało się nieco później.
Koniec czerwca to udział w kolejnej edycji Muzycznych Spotkań Sąsiadów z Radiem Silesia w Świętochłowicach.Miałem okazję odwiedzić dzielnicę Lipiny i spotkać po dłuższej przerwie Marię Szymków,Janinę Liberę,Anię Matuszczyk czy Duet Karo.Była też to okazja do podpisu płyty pani Marii a także nabycia kilku płyt Janiny Libery.Kolejny dzień to udział w Święcie Placka w Żędowicach gdzie spotkałem Anię Włodarczyk,Anię Matuszczyk oraz zespół Ekea.Tam też dałem do podpisu zaległe płyty.
Początek lipca to wspominany już Fire Truck Show czyli Zlot Pojazdów Pożarniczych w Główczycach.Tam miałem okazję poznać Edytę Jończyk czy zespół Menelaos.Udało się też spotkać z wykonawcami śląskiej estrady.Miała tam też miejsce pewna śmieszna dla mnie historia.Lipiec to też Święto Herbaty Lipowej w Droniowicach i bardzo miłe spotkanie z Claudią i Kasią Chwołka.Bardzo było miło napić się herbaty lipowej w ich towarzystwie.Pani sołtys dziękuję za umieszczenie loga na plakacie a Claudii i Kasi za podpisanie płyty bo pamiętam,że wtedy,któraś płyta trafiła do podpisu.Otrzymałem też kolejną wygraną w typowaniu Radia Sr24 czyli płytę zespołu MarsaAlam.Początek sierpnia to niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne.Pomimo tego udałem się do pobliskiej miejscowości Kośmidry gdzie wystąpił zespół Dancing Band.Była to okazja do poznania ich w nowym składzie.W Kośmidrach nie zostałem jednak długo i szybki przeskok w inny rejon Powiatu Lublinieckiego a mianowicie do Koszęcina na Cietrzewisko gdzie poznałem zespół Lady's Voice.W sierpniu również uczestniczyłem w Muzycznych Spotkaniach Sąsiadów z Radiem Silesia w Świętochłowicach.Była to okazja do zdobycia płyty Krzysztofa Pietrka a także do usłyszenia Jacka Silskiego.Zaległą płytę też podpisała Teresa Walerjańska oraz spotkałem się z Marianem Brzozą.
Następnego dnia uczestniczyłem w 125-leciu OSP Florian w Tarnowskich Górach.Tam była okazja do ponownego spotkania Kapeli Górole i zespołu Golden Mix.Nawet udało mi się tam pokołysać.
Miło wspominam też Piknik Rodzinny w Szymiszowie gdzie wystąpił Andrzej Miś,Danuta Wiśniewska i zespół Bis.Po pandemii powrócił też Festyn Wszystko Swojskie w Rzędowicach w,którym uczestniczę już od wielu lat.Tym razem była m.in. okazja do posłuchania Julii oraz Bernadety Kowalskiej & Przyjaciele.Tu tak naprawdę miałem okazję po raz pierwszy porozmawiać z Julią,która od niedawna debiutuje na śląskiej estradzie.Sierpień to też początek Dożynek i pierwszymi w,których uczestniczyłem były te w Wędzinie gdzie po raz pierwszy poznałem Krzyśka Gajdę i przy okazji dziękuję mu za jego płytę.Na zakończenie wystąpiła również Karolina Trela i tu z Karoliną było kilka sytuacji niecodziennych.Kolejna okazja do świętowania Dożynek była w Tworogu gdzie spotkałem się z zespołem Muzykanty i Maszkety.W trakcie występów poznałem też niespodziewanie Marcina z Radia Krupski Młyn,które prowadzi w internecie.
Początek września był pełen emocji bo musiałem przeskoczyć znów z jednego miejsca na drugie.Na początek Zbrosławice i udział w Dramataliach.Po drodze na nie ledwo co a bym wpadł do rzeki.Zaznaczając jednak coś lepszego to udało mi się tam spotkać zespół Roszak Show.Prawdziwym szczęściem okazało się zrobienie z nimi zdjęcia bo powstało na zaledwie kilka sekund przed wyjściem na scenę a ja niestety nie mogłem być do końca koncertu.Niestety nie mogłem być na nich za długo bo czekała mnie podróż do kolejnej miejscowości oddalona o wiele kilometrów.
Kolejny cel to Zborowskie i Dożynki Gminne gdzie miałem okazję spotkać Krzysztofa Pietrka,Bogusławę Piechurę i po raz pierwszy zespół Alpina Show.Wrzesień to czas również na wycieczkę do Wisły i Koniakowa.Tych wycieczek miało być nieco więcej ale czas został poświęcony na inne ale jakże ważne rzeczy.Wrzesień był też trochę pechowy bo niestety spóźniłem się na występ zespołu Freje w Tarnowskich Górach i niestety po dojeździe na miejsce okazało się,że skończyli już swój występ.Posłuchać się nie udało co prawda ale choć przez chwilę zamieniliśmy kilka słów.Następnie szybki obiad i udział w Dożynkach w Molnej z udziałem Duetu Roma...

dodane na fotoforum:

vezel

vezel 2024-01-10

Pozdrawiam, miłego wieczoru :)

znajoma

znajoma 2024-01-10

Pozdrawiam wieczorową porą :)

jaa94

jaa94 2024-01-10

Staranne zdjęcie i bardzo ładna sceneria występów :)
Na wieczór dużo odpoczynku życzę. pozdrawiam :)

ona11

ona11 2024-01-10

Pozdrawiam

znajoma

znajoma 2024-01-11

Witam,życzę radosnego dnia pozdrawiam :)

czrnula

czrnula 2024-01-11

Miłego i ciepłego dnia życzę ... ;)

olesja

olesja 2024-01-11

Piękna focia!!!
Życzę miłego popołudnia i wieczorku...

fantazi

fantazi 2024-01-11

re. Karol z Poręby, a Martyna to nie wiem. To był koncert na którym miejscowi z Poręby i dorośli i młodzież śpiewali różne znane piosenki, każdy jedną, a całość chyba wyreżyserował Karol :)
Miłego wieczoru i spokojnej nocki życzę :)

maniek4

maniek4 2024-01-12

Każdy śpiewać może.
Życzę miłego wieczoru.

mery50

mery50 2024-01-13

Pozdrowienia wieczorne przesyłam!

ewusia

ewusia 2024-01-16

Ładne zdjęcie i interesujący opis.
Pozdrawiam.

dodaj komentarz

kolejne >