Świerk się broni wydzielając żywicę...

Świerk się broni wydzielając żywicę...

...ale nie sądzę by zdołał przeżyć.
I tu rodzi się pytanie o pożyteczność bobrów!

qwitek

qwitek 2023-08-01

Marne widoki przed nim...

nemo60

nemo60 2023-08-01

Pewnie padnie pod naporem zębów bobra .

orioli

orioli 2023-08-02

Nie uciekniemy od takich wątpliwości. Pewną pociechą jest myśl, że bobry budując tamy nawadniają teren i inne świerki mają doskonałe warunki rozwoju.

czes59

czes59 2023-08-02

Bilansując wszystkie korzyści to jednak one przeważają nad szkodliwością bobrów. Takie drzewo będzie umierać powoli ale da miejsce życia i pożywienia dla mnóstwa innych organizmów. Wiadomo, jakie korzyści ma dla bioróżnorodności próchniejące drzewo. Bobry renaturalizują pewne obszary bez ponoszenia kosztów przez ludzi. Leśnicy dobrze o tym wiedzą. Wystarczająco dużo zniszczyliśmy terenów podmokłych, a ich odtworzenie to ogromne pieniądze. Na Zachodzie już przywraca się niektóre tereny przyrodzie, rozbierając wały przeciwpowodziowe. Nie zawsze tam są pożądane bobry, jak i blisko dróg powodując ich zalanie. Wtedy pozostaje ich odłowienie i przeniesienie, co nie jest proste.

mpmp13

mpmp13 2023-08-03

One pomagają w nawadnianiu terenów jakie człowiek zniszczył. Nadal widzę jak zasypuje się małe stawy . Spycha ziemię przy pracach polowych w bagienko . Oczywiście nie może ich być za dużo . Tak jak to się dzieje rybnickimi nutriami . Teraz nie wiadomo co z nimi zrobić ? https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38892011-nutrie-w-rybniku-kiedys-byly-maskotkami-miasta-dzis-trzeba-sie-ich-pozbyc

dodaj komentarz

kolejne >